Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak zostać wizażystką i gdzie znaleźć zatrudnienie? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Interesujesz się modą? Tworzenie wizerunku nie ma przed tobą żadnych tajemnic? Masz ponadprzeciętne poczucie estetyki, a dodatkowo zdolności manualne? Koniecznie sprawdź, jak zostać wizażystką! W tym zawodzie nie wystarczą wyłącznie chęci.

Wizażystka i wizażysta - kim są i czym się zajmują?

Okazuje się, że wizaż to zajęcie nie tylko dla kobiet. Coraz częściej kreowaniem wizerunku innych zajmują się również mężczyźni. Jakie zajęcia należą do obowiązków osoby zajmującej się właśnie tą profesją?

- powszechnie uważa się, że wizażystka zastąpiła dotychczasową makijażystkę. Nie jest to do końca prawda. Zadania wizażystki są zdecydowanie bardziej rozbudowane i poza make-upem obejmują również pielęgnację skóry twarzy, stylizację brwi i rzęs oraz ust.

- wizażystka musi znać wszystkie tajniki makijażu, po to, by dopasować go do okoliczności, rodzaju oświetlenia, a także - kondycji skóry i typu urody. Jednak nie tylko. Wizażystka traktuje makijaż jako sposób na pokonanie wszystkich niedoskonałości!

- decydując się na taki zawód, warto mieć świadomość, że to styl życia. Wizażystka śledzi trendy, wybierając z mody to, co najlepsze, precyzyjnie dobiera kosmetyki i robi analizę kolorystyczną.

Jak zostać wizażystką? Możliwości jest kilka

Kreowanie wizerunku to twoja pasja? Nieustannie szukasz nowych rozwiązań, śledzisz trendy zarówno modowe, jak i kosmetyczne, a także - wykazujesz chęć ciągłego doskonalenia się, koniecznie sprawdź, jak zostać wizażystką. Okazuje się, że możliwości osiągnięcia celu jest więcej, niż mogłabyś przypuszczać. A sukcesu w zawodzie nie gwarantuje ukończenie pełnej edukacji.

- wiele młodych dziewczyn wizaż jako wiodący kierunek edukacji wybiera już na etapie nauki licealnej. Licea kosmetyczne oferują możliwość nauki w klasach o różnych profilach, także tych związanych z wizażem. Chociaż nie każda uczennica decyduje się kontynuować naukę w tym kierunku, na pewno jest to dobry start.

- ukończyłaś liceum ogólnokształcące lub profilowane, jednak na kierunku niezwiązanym z wizażem? Nic straconego! Niemal wszystkie szkoły policealne proponują specjalnie opracowane kursy dla dorosłych.

- duże możliwości stwarzają również studia kosmetologiczne. Te dedykowane są jednak znacznie węższemu gronu. Wszystko dlatego, że wymagane jest zdanie egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Ukończenie studiów zajmuje również zdecydowanie więcej czasu niż ukończenie specjalistycznych kursów i jest bardziej czasochłonne.

- kolejnym sposobem na rozpoczęcie pracy w branży wizażu jest ukończenie specjalistycznych kursów. Te dostępne są między innymi w ofercie lokalnych Urzędów Pracy.

Nieukończenie profilowanego liceum albo studiów kierunkowych nie jest przeszkodą. Jeśli jesteś gotowa na ciężką pracę, a doskonalenie własnych umiejętności jest dla Ciebie priorytetem, zdecyduj się na szkolenia dedykowane dorosłym. Nie tylko dowiesz się, jak zostać wizażystką, ale także - jak przygotować się do pracy w zawodzie!

Już wiesz, jak zostać wizażystką? Sprawdź, gdzie możesz pracować!

Wizaż to branża, która wymaga stałego doskonalenia się. To jednak nie wszystko - konieczne są także konkretne cechy osobowości. Należą do nich życzliwość, wysoka kultura osobista, otwartość i umiejętność prowadzenia rozmowy.

Dodatkowo wizażystka musi wyróżniać się zadbanym wyglądem, znajomością obowiązujących trendów i poczuciem estetyki. Niestety, nie wszystkie cechy można wypracować podczas kursu. Jeśli jednak masz naturalne predyspozycje, a dodatkowo - działasz systematycznie i konsekwentnie, masz szansę osiągnąć sukces.

Wizaż, wbrew pozorom daje duże możliwości zatrudnienia. Niestety, dyplom nie wystarczy - ukończenie nawet najbardziej prestiżowych studiów nie gwarantuje doskonałych umiejętności. A właśnie nimi będziesz musiała się wykazać. Warto stworzyć również swoje portfolio, czyli teczkę ze zdjęciami dotychczas zrealizowanych projektów. Jak zostać wizażystką pracującą? Gdzie warto podjąć pracę?

- jako pierwsze na myśl przychodzą ci perfumerie, gabinety kosmetyczne i salony SPA? To dobry kierunek i właśnie tam zdecydowana większość wizażystek znajduje swoje pierwsze lub kolejne zatrudnienie. Nie jest to jednak jedyna opcja.

- jeśli chcesz rozwijać się zgodnie z własnym planem, przemyśl założenie działalności gospodarczej. Możesz dojeżdżać do klienta, przyjmować w gabinecie stacjonarnym, a nawet - realizować bardziej artystyczne projekty.

- praca wizażystki, to także praca w wielkim świecie! Możesz pracować przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody i produkcji filmów reklamowych. Także teatr i telewizja są twoją szansą! Pod warunkiem, że twoje umiejętności są ponadprzeciętne, a poza wizażem odnajdziesz się także w bardziej zaawansowanej charakteryzacji.

Zawód wizażystki ma wiele zalet

Droga do tego, jak zostać wizażystką może być bardzo różna. Jeśli jednak zrealizujesz założone cele, będziesz mogła cieszyć się wieloma korzyściami. Zajęcie nie jest monotonne, pozwala stale rozwijać i doskonalić umiejętności, a dodatkowo - zarabiać zależnie od zaangażowania.

Chcesz być najlepsza w branży? Postaw na najlepsze kosmetyki! Twoje umiejętności i pozytywne podejście do pracy mogą nie wystarczyć, jeśli będziesz pracowała na produktach złej jakości. Odpowiednio wcześnie znajdź hurtownie kosmetyczną - sprawdzone miejsce okaże się nieocenionym wsparciem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl