Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jaka frezarka do paznokci sprawdzi się w salonie kosmetycznym i w domu?

Frezarka do paznokci to urządzenie niezbędne w salonie kosmetycznym. Jednak coraz więcej kobiet kupuje je również do użytku domowego. Jaka frezarka do paznokci sprawdzi się w przypadku amatorek, a jaka przeznaczona jest do profesjonalnego zastosowania? Na co trzeba zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Czym jest frezarka i do czego jest potrzebna?

Frezarka to urządzenie manualne lub działające na prąd bądź baterie, do którego wkłada się właściwe frezy. Te wprawiane są w ruch i usuwają poprzednie stylizacje paznokci - hybrydowe, żelowe oraz akrylowe. Na tym jednak nie koniec. Poprzez odpowiednie końcówki można opracować skórki czy wykonać pedicure. Wysokiej klasy urządzenie poradzi sobie doskonale nawet ze zrogowaciałym naskórkiem.

Dlaczego warto zainwestować we frezarkę do paznokci? Samodzielne, ręczne ściąganie resztek manicure żelowego bądź hybrydowego za pomocą pilnika jest bardzo pracochłonne. Frezarka to zadanie znacznie ułatwia i przyspiesza. Dodatkowo pozwala na opracowanie płytki w sposób bardzo precyzyjny. Do wyboru jest bowiem wiele frezów w różnych rozmiarach. Skupić się można nawet na skórkach. Sięgając po frezarkę, można zrezygnować ze szkodliwego dla paznokci acetonu. To w przypadku manicure hybrydowego ma ogromne znaczenie.

Jaka frezarka do paznokci sprawdzi się najlepiej?

Dobrej jakości frezarka znacznie ułatwia pracę z paznokciami. Stanowi obowiązkowy element wyposażenia salonu kosmetycznego. Coraz częściej spotkać ją też można w domach. Jednak jaka frezarka do paznokci sprawdzi się najlepiej? Co wziąć pod uwagę przy jej zakupie?

Godne polecenia są urządzenia oferujące dużą ilość obrotów na minutę. Im jest ich więcej, tym lepiej. Wówczas praca jest bardziej efektywna. Najlepsze frezarki na rynku pracują z prędkością do 30 tysięcy obrotów na minutę. Sporym ułatwieniem jest zawsze możliwość regulacji tego parametru. Czasem płytkę paznokcia trzeba potraktować lżej - nie można jej także przepiłować. Rozwiązaniem jest regulacja obrotów.

Frezarka powinna być urządzeniem łatwym w obsłudze. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku system mocowania frezów. Obecnie największą popularnością cieszy się tzw. Twist-Lock. Pozwala na błyskawiczne zmienianie frezów. Nie wymaga stosowania żadnych trzpieni i kluczyków. Oprócz tego profesjonalne frezarki są urządzeniami lekkimi. Gdyby było inaczej, szybko powodowałyby uczucie zmęczenia rąk. Dla wielu osób duże znaczenie ma też kształt głowicy urządzenia. Element ten musi dobrze leżeć w dłoni.

Na koniec warto wspomnieć o regulacji kierunku pracy. Dzięki tej opcji z łatwością można zmienić obroty z lewych na prawe i odwrotnie. Jest to nieocenione przede wszystkim wówczas, gdy urządzenie wykorzystywane jest w warunkach domowych do samodzielnego zdejmowania manicure.

Jaką moc powinna mieć dobra frezarka do paznokci?

Dobrej klasy urządzenia elektryczne muszą mieć odpowiednią moc. Jak to wygląda w przypadku frezarek do paznokci? Najlepiej stawiać na modele o mocy 35-45 W. Od mocy uzależniona jest bowiem siła pracy frezu. Gdy jest zbyt mała, usunięcie starej warstwy lakieru bywa problematyczne, a niekiedy nawet niemożliwe. Z kolei zbyt duża moc, może sprawiać kłopoty osobom początkującym. Łatwo można wówczas uszkodzić delikatną płytkę paznokcia.

Jaka frezarka do paznokci sprawdzi się zatem najlepiej? W większości przypadków osobom początkującym poleca się urządzenia o mocy do 35 W. To wartość bezpieczna i pozwalająca wygodnie pracować. Do salonów kosmetycznych można wybierać sprzęty mocniejsze.

Czy korzystanie z frezarki do paznokci jest skomplikowane?

Tak naprawdę korzystanie z frezarki do paznokci nie jest zbyt trudne. Trzeba tylko urządzenie uruchomić, założyć frez, ustawić moc oraz ilość obrotów, a potem przystąpić do działania. Należy przy tym uważać, aby nie piłować cały czas jednego miejsca. Najlepiej wykonywać ruchy od góry do dołu. Zazwyczaj już po kilku razach okazuje się, że ściąganie manicure przy użyciu frezarki jest banalnie proste.

Największe problemy osobom początkującym sprawiać może samo zakładanie frezu. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się urządzenia z funkcją Twist-Lock. Wówczas wystarczy odbezpieczyć uchwyt frezu poprzez przekręcenie go w lewo. Potem zakłada się nowy frez i przekręca rączkę w prawo. Cały proces jest na ogół dokładnie opisany w instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia.

Zazwyczaj do frezarki dołączone są od razu frezy. Bez nich urządzenie jest kompletnie bezużyteczne. Do wygładzania płytki służą wykonane ze stali frezy diamentowe. Frezy kamienne są przeznaczone do matowienia paznokci, piłowania i szlifowania. Można przy ich pomocy pozbyć się też skórek. Frezy ceramiczne są odpowiednie do usuwania masy akrylowej i żelowej, a frezy karbidowe pozwalają na szlifowanie paznokci. Wyróżnia się jeszcze frezy filcowe do polerowania płytki. Mogą one mieć różne kształty, ale zazwyczaj są to walce, szpice i stożki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl